کودک: کتاب شهر ضرب المثل ها
نویسنده: غلامرضا حیدری ابهری
 ناشر: انتشارات بوستان فدک
تعداد صفحه:60
قیمت :4000  تومان

معرفی کتاب:
ضرب‌المثل‌های شیرین ایرانی، مالامال از درس‌های زندگی ساز و پندهای حکمت آموز است. همه کسانی که دستی در تعلیم و تربیت دارند، باید قدر این ثروت را بدانند و از لطافت لفظی و معنوی آن، برای تلطیف دل‌ها و تربیت جان‌ها بهره گیرند. بی‌تردید آشنا کردن کودکان با ضرب المثل‌ها، علاوه بر افزایش اندوخته‌های ادبی آنان، به رشد اخلاق و معنویت در آنها نیز مدد خواهد رساند و زندگی بهتری را برای آنان رقم خواهد زد.
 این کتاب راه آشنایی کودکان عزیز ایرانی را با ضرب المثل‌ها هموار کرده و آلبومی از شیرین‌ترین لطایف ادبی را در اختیار آنان قرار داده است.

 

نوجوان:  کتاب تن تن و سند باد
نویسنده: محمد میرکیانی
ناشر:  انتشارات قدیانی
تعداد صفحه:160
قیمت : 9000 تومان

معرفی کتاب: سال 1929 میلادی، «ژرژ رمی»، نویسنده‌ی بلژیکی برای نخستین بار داستانی مصور را با عنوان «تن‌تن در سرزمین شوراها» منتشر کرد این بار اما تن‌تن در کتابی از یک نویسنده ایرانی ظهور پیدا کرده است. در این کتاب، تن‌تن به همراه دوستانش، میهمان مردم شرقی می‌شوند. اما پس از مدتی مشخص می‌شود هدف آن‌ها یافتن افسانه‌های شرق و غلبه بر آن‌ها است، تا خود به عنوان افسانه‌های جدید جهان، الگوی جوانان و نوجوانان شوند. تن‌تن و دوستانش به هر وسیله‌ای می خواهند در این داستان پیروز شوند، اما در این میان سندباد با همراهی افسانه‌های شرقی به مقابله با مهاجمان برمی‌خیزد. تن‌تن که خود را در حال شکست می‌بیند به ناچار مجبور می‌شود تا از دیگر قهرمان‌های غربی کمک بخواهد. در آخر اما این مشرقیان هستند که موفق می‌شوند مهاجمان را شکست دهند.

 

جوان: کتاب  باشگاه مغز
نویسندگان :
حامد اختیاری، تارا رضاپور
تعداد صفحات : 293 صفحه
ناشر: انتشارات مهرسا
قیمت : 11200 تومان

معرفی کتاب: کتاب باشگاه مغز حاصل یک کار گروهی در برنامه علوم اعصاب کاربردی پژوهشکده علوم شناختی در طی یک سال تلاش فشرده است. تمرینات ارائه شده در این کتاب از بهترین نمونه های موجود بین المللی، انتخاب و متناسب با یک دوره شانزده مرحله ای، سازماندهی شده اند.
 تمرینات در نظر گرفته شده در این کتاب از سویی و آموزش ها و نکات کاربردی آن از سویی دیگر ، دست به دست هم داده اند تا در طی 16 پله ، مغز شما را در هفت حیطه شناختی مهم یعنی:
 حافظه، توجه، مهارت های بصری، فضایی، حل مسئله و منطق، مهارت های محاسباتی، بازشناسی چهره و احساسات و مهارت های کلامی بیش از پیش توانمند سازند.

 

والدین: کتاب منِ دیگرِ ما
نویسنده: محسن عباسی ولدی
تعداد صفحه: 264 صفحه
  ناشر: انتشارات آیین فطرت   
  قیمت : 4950 تومان

معرفی کتاب: "منِ دیگرِ ما" تلاش می کند با تکیه بر مبانی دینی، مهارت های تربیت فرزند در دنیای امروز را با قلمی ساده و روان به پدران و مادران آموزش دهد. سبک زندگی مدرن بیش از آنکه با نیازهای کودک تطابق داشته باشد، با نیازهای او دشمنی دارد. از همین رو پیش از آنکه بازی هایی که با نیاز کودکان تناسب دارد، از یاد برود باید از آن ها سخن گفت و یادشان را زنده نگه داشت. جلد چهارم از کتاب «منِ دیگرِ ما» از سه بخش تشکیل شده: بخش اول به رابطه بازی با محبت ورزی می پردازد که می توان گفت عهده دار رابطه میان گزاره های رفتاری و موضوع این کتاب است. کم نیستند پدران و مادرانی که امروزه بازی بچه ها را جدی نمی گیرند. چرایی این بی اعتنایی موضوع بخش دوم است. در بخش سوم هم به ویژگی های بازی مفید پرداخته شده است.