به نام آنکه جان را فکرت آموخت     
        چراغ دل به نور جان بر افروخت

سپاس آفریدگاری که آدمی را به زیور اندیشه آراست و سلام بر پیشتازان علم و معرفت، معلمان و مربیان فرهیخته و دانش آموزان عزیز، که مدرسه را در فصل رویش مهربانی و خرد ورزی با اندیشه های پاک و عزمی راسخ ، با قدم خویش مزین می نمایند.
فرارسیدن بهارتعلیم و تربیت  و باز گشایی درب های گلستان علم ، ایمان و ادب ، همچنین عید سعید غدیر عید امامت و ولایت  و تداوم رسالت محمد (صلی الله علیه و آله) در ولایت علی (علیه السلام) را به دانش آموزان عزیز و همکاران ارجمند و فرهیخته دیار علویان تبریک و تهنیت می گویم.
تقارن این ایام فرخنده و هفته دفاع مقدس که یادآور ایثار و مقاومت شهدا،جانبازان، رزمندگان و ملت بزرگ ایران در هشت سال جنگ تحمیلی می باشد با بازگشایی مدارس را فرصتی مغتنم برای مرور درس صیانت از ارزش های اسلامی و تمامیت ارضی کشور عزیزمان می دانیم.
از تلاش های گسترده  و ارزنده همکاران محترم، دانش آموزان عزیز و اولیا گرامی که موجب ارتقا کمی و کیفی شاخص های آموزشی و پرورشی استان و کسب موفقیت های ارزشمند دانش آموزان در مسابقات قرآنی ، فرهنگی، هنری و  ورزشی که با کسب این موفقیت ها روحیه خود باوری ، امید و نشاط بیشتری را همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در خانواده بزرگ آموزش و پرورش ایجاد و تقویت نموده اند ، تشکر و قدردانی می نمایم.
امیدوارم با توکل بر عنایات خداوند متعال و پیروی از سیره اهل بیت (علیهم السلام) با پیوند علم و ایمان، قله های
رفیع بهروزی را با تربیت در ساحت های شش گانه (اعتقادی، عبادی و اخلاقی، اجتماعی وسیاسی، زیستی و بدنی ، زیبایی شناسی و هنری، اقتصادی و حرفه ای، علمی و فناوری) فتح نماییم و در حوزه  پرورشی و فرهنگی، رویکرد بهره گیری از مشارکت تمامی فرهنگیان ، بهره گیری حداکثری از مشارکت دانش آموزان در برنامه ها، ایجاد نشاط و طراوت در مدرسه و تنوع بخشی به فعالیت ها را در پیش بگیریم تا شاهد موفقیت های بزرگتری در تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و رشد بالندگی فرزندان این دیار باشیم.

محمد شعبانی
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران