علی اصغر سنایی
دهیار لش سر


روستای لش سر (سادات محله)  در دهستان غربی از بخش مرکزی کلاردشت واقع شده و فاصله آن تا مرکز شهر 8 کیلومتر است.  وسعت روستا 170 هکتار است که 63 خانوار بومی و 500 خانوار غیر بومی در آن ساکن هستند.
جاذبه هایی مانند آبشارهای زیبا، آسیاب های بادی قدیمی، رودخانه، تپه های سرسبز، امنیت و آرامش باعث جذب گردشگر از سراسر کشور به این روستا شده است و اکثر این گردشگران خواستار ساخت ویلا و سکونت دائم در این منطقه خوش آب و هوا هستند.
موقعیت جغرافیایی لش سر را می توان اینگونه مورد بررسی قرار داد. این روستا از شمال به روستای پیشنبور و از جنوب به اویجدان و دریا راه می یابد. همچنین از شرق به کردیچال و از غرب به روستای کردمحله و مکارود متصل می شود.

دانش آموزان روستا برای تحصیل در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول به روستای واحد می روند. انگیزه، هوش وعشق به تحصیل را می توان از کسب رتبه های برتر استانی و کشوری در زمینه های مختلف ازجمله آموزشی، پرورشی و محاسبات ذهنی و ... توسط کودکان    و نوجوانان روستا متوجه شد.

محیط آرام، هوای سالم و طبیعت زیبا، روستا را به منطقه ای مناسب برای انجام انواع ورزش های رزمی و هوازی تبدیل کرده است تا آنجا که  سهیل سنایی در رشته ووشو موفق به کسب مدال طلا کشوری شد.

دهیاری لش سر از مرداد ماه  سال 1394 به طور مستقل فعالیت خود را آغاز کرد. در این مدت دهیار علی اصغر سنایی با همکاری و همیاری اعضای شورای اسلامی آقایان رحمت اله داداشی رئیس شورا - سید عیسی ولایی نائب رئیس - سید نقیب خامسی خزانه دار، برای آبادانی و تسریع در حل مشکلات مردم ولایت مدار و فهیم روستا از هیچ نوع تلاشی دریغ نکردند. عقب نشینی های متعدد، لوله گذاری آب، دیوارچینی، ساخت پل، تعریض جاده و ...  نشانه ی عینی عملکرد  اعضای شورا و دهیار  روستای لش سر می باشد.
 

وب سایت:  www.lashsar.ir


عکس: فروزان فرازفر